Jak se zbavit papilomů doma: typy, léčba bylinami a tinkturami

Léčivé bylinky, které vám pomohou zbavit se papilomů doma

Papilomy na kůži vytvářejí nepohodlí a často dokonce způsobují vývoj rakoviny. Proto se mnoho majitelů této nemoci zajímá, jak se rychle a efektivně zbavit papilomů doma?

Příčiny vzhledu a nebezpečí

Lidský papilomavirus, který způsobuje výskyt novotvarů na kůži

Novotvary se na těle objevují v důsledku infekce lidským papilomavirem (HPV). Ale co je papilom? Jedná se o benigní formaci, která se objevuje na postižených oblastech kůže a sliznic. Existuje obrovské množství kmenů této nemoci a všechny mají různou míru ohrožení zdraví a klinické projevy. V medicíně statistiky ukazují, že více než 75 % všech obyvatel planety je infikováno HPV.

Existuje pouze jeden důvod pro výskyt výrůstků - vstup papilomaviru do těla. Pokud je imunitní systém aktuálně normální, pak se virus nijak neprojevuje a je v latentní formě. Tato fáze může trvat déle než jeden rok, ale jakmile imunitní systém oslabí, virus se okamžitě aktivuje, což se projeví tvorbou výrůstků na těle od světle růžové až po namodralou barvu.

Aktivace viru může také začít, když:

 • prudká exacerbace gastrointestinálních onemocnění;
 • zneužívání alkoholických nápojů a tabákových výrobků;
 • komplikace akutních respiračních infekcí a chřipky;
 • dlouhodobé užívání hormonálních léků.

Stojí za zmínku, že riziko onemocnění je odlišné pro muže a ženy. Muži jsou tedy často přenašeči viru, a proto jsou příznaky často mírné: bolestivé močení, svědění a bolest v lokalizovaných oblastech. HPV může vyvolat rozvoj Bowenovy choroby nebo bowenoidní papulózy.

U žen se příznaky projevují ve formě: poruch reprodukční funkce těla (eroze, maligní útvary v děloze, dysplazie). Nebezpečí viru spočívá ve vývoji onkologie, udušení, když virus vstoupí do krku, stejně jako infekce dítěte během těhotenství.

Proto stojí za to vědět, jak léčit papilomy na těle nejen doma, ale také pomocí léků.

Jak vyléčit papilomy doma

Léčba doma by měla být kombinována s lékovou terapií, jmenovitě užíváním antibiotik. To usnadňuje oslabení viru, čímž se snižuje rychlost růstu a výskytu krtků. Hlavním cílem tradiční medicíny při snižování papilomů je zvýšení imunity.

Hlavní otázkou pro všechny infikované je, jak vyléčit papilomy doma bez užívání léků.

Jak se toho na těle zbavit? Existuje mnoho lidových receptů, jak bojovat na těle, na intimních místech, na obličeji, na prstech i na hlavě.

Nejúčinnější z nich je použití:

 • brambory, česnek;
 • dehet;
 • pelyněk, jeřáb, kaštan;
 • celandine, aloe, tea tree, pampeliška a banán;
 • slepičí vejce;
 • směsi zahrnující ocet, mouku, jód, kyselinu boritou, alkohol nebo kyselinu acetylsalicylovou;
 • ricinový olej.

Vzhledem k tomu, že boj s bradavicemi vyžaduje komplexní přístup, terapie by měla zahrnovat vitamíny a strava by měla obsahovat čerstvé ovoce a zeleninu.

Odstranění papilomů na hlavě, stejně jako ve vlasech, je problematické. Koneckonců existuje riziko zanechání znatelných jizev a dokonce spuštění rozvoje akutního zánětlivého procesu.

Velmi často se pacienti chtějí zbavit visících krtků, protože vytvářejí nejen kosmetickou vadu, ale jsou často náchylní k mechanickému poškození.

Jak léčit papilomy doma? Zpočátku byste se měli poradit s lékařem, abyste stanovili diagnózu a také provedli testy, abyste zjistili, zda je nádor zhoubný. Případnou léčbu doma je vhodné koordinovat s lékařem, aby nedošlo ke zhoršení situace.

Brambor

V počátečních fázích pomůže bramborová šťáva odstranit papilomy z kůže

Jak se zbavit papilomů a bradavic pomocí běžných brambor? Okamžitě byste se měli připravit, že léčba doma bude zdlouhavá a nemusí přinést požadovaný účinek, ale brambory na papilomy v rané fázi mohou výrazně zastavit jejich růst.

Recept na odstranění nádorů zahrnuje pouze bramborovou šťávu. Chcete-li to provést, oloupejte brambory a nakrájejte je (můžete použít mixér nebo je nastrouhejte). Poté uvolněnou šťávu vymačkejte, výrůstky je třeba otřít několikrát denně, dokud se nedostaví požadovaný výsledek.

Léčba dehtem

Mezi lidové léky na bradavice a papilomy patří také březový dehet. Navíc je stejně účinný jak ve své čisté formě, tak ve formě dehtového mýdla. Používá se k léčbě různých dermatologických onemocnění.

V lékárně se volně prodává přípravek na odstraňování formací - březový dehet, ke koupi není nutný předpis. Ale jak ukazuje praxe, je lepší brát březový dehet v čisté formě pro papilomy, protože je účinnější.

Postup aplikace:

 • naneste malé množství dehtu na vatový tampon nebo vatový tampon nebo kousek vaty;
 • aplikovat na růst;
 • zajistěte obvazem nebo náplastí;
 • nechat přes noc.

Lidé, kteří tímto způsobem bojují, poznamenávají, že s malou formací tato metoda umožňuje zbavit se kožních výrůstků přes noc. Použití dehtového mýdla je méně účinné kvůli nízkému obsahu dehtu. Proto se často používá jako preventivní opatření.

Recepty založené na improvizovaných prostředcích

Tradiční metody léčby papilomů jsou vždy relevantní kvůli jejich přirozenosti. Ale velmi často se ptají, jak odstranit papilom doma pomocí improvizovaných prostředků, které se nacházejí v každém domě.

Existují takové prostředky:

 • salicylová nebo amoniak;
 • Bílek);
 • Ricinový olej;
 • mýdlo na praní;
 • kyselina acetylsalicylová a jód.

Recept, jak očistit tělo od papilomů, kondylomů a bradavic pomocí čpavku. K tomu budete potřebovat: amoniak nebo salicylový alkohol (50 ml), kyselinu acetylsalicylovou (1-2 tablety), jód (3 kapky), kyselinu boritou (1 g). Všechny složky by měly být důkladně promíchány a aplikovány 1-2krát denně na formaci. Pokračujte v léčbě, dokud není nádor zcela eliminován. Výsledná směs by měla být skladována v uzavřené zkumavce v chladničce a před aplikací protřepána.

Odstranění krtků a papilomů ricinovým olejem není obtížné. Chcete-li to provést, musíte jej zahřát a jemně vtírat do nádoru po dobu 2-3 minut několikrát denně. Pokud si uděláte pleťovou vodu s olejem a necháte na porostu 2-3 dny, efekt se dostaví mnohem rychleji.

Kuřecí protein není méně účinný v boji proti papilomům. Před aplikací by měla být pokožka kolem něj očištěna. Dále aplikujte protein na samotný papilom a kůži kolem něj, počkejte, dokud nezaschne a opakujte postup. Po pár dnech každodenního používání krtek sám uschne a odpadne.

Pokud budete každý den do porostu vtírat mýdlo na praní (bez přísad), zmizí za méně než týden.

Léčba bylinami a tinkturami

Celandine je rostlina, která může pomoci odstranit papilomy

Nejúčinnější jsou bylinky proti HPV a také tinktury z nich. Protože pomáhají oslabit virus nejen zvenčí, ale také zevnitř.

Mezi lidové léky proti papilomům patří následující bylinky:

 • pelyněk;
 • vlaštovičník;
 • třezalka, heřmánek, pupeny břízy;
 • aloe;
 • pampeliška, pryskyřník;
 • Kalanchoe;
 • jetel;
 • jitrocel;
 • Melissa;
 • kopřiva.

Pelyněk má účinný účinek na papilomy.K tomu se z ní připravuje tinktura v poměru 100 g suché byliny na 0, 5 litru alkoholu. Tinktura potřebuje louhovat 14 dní na tmavém místě. Poté se musí napnout a namazat na výrůstky.

Šťáva z vlaštovičníku je zvláště účinná při odstraňování krtků a bradavic.Tuto rostlinu najdete téměř všude, v lékárnách se prodává i koncentrát šťávy z vlaštovičníku. Chcete-li odstranit výrůstky, musíte je namazat rostlinnou šťávou a zakrýt bavlněnou podložkou, která byla předtím navlhčena celandinem. Tento postup je nutné opakovat denně, dokud není nádor zcela odstraněn. Totéž platí pro šťávu z aloe, ale průběh léčby je v tomto případě o něco delší a dosahuje 10-14 dní. Při léčbě šťávou z pampelišky nebo pryskyřníku byste ale měli být velmi opatrní, protože jsou jedovaté a mohou výrazně poškodit vaše zdraví. Jeho šťáva se také aplikuje na formaci 4-5krát denně, dokud není zcela odstraněna.

Jetel, jitrocel, třezalka, semena kopru, kořen fialky a kalamus v kombinaci mají nejen pozitivní výsledek, ale jsou také výbornou prevencí infekce lidským papilomavirem.K přípravě odvaru je třeba smíchat 2 lžičky od každé ingredience, ale je třeba vzít 1 lžičku fialek. Vše umelte a zalijte vroucí vodou a nechte 10 hodin louhovat. Na 1 litr vody budete potřebovat ne více než 2 polévkové lžíce bylinné směsi. Průběh léčby je 3 měsíce, třikrát denně, 1 sklenice odvaru. Ročně jsou vyžadovány dva takové kurzy.

Neméně účinným prostředkem pro léčbu plochých papilomů na těle a nejen je bylinná směs z heřmánku, třezalky a březových pupenů.Z toho se připravuje odvar, k tomu vezměte 1 lžičku. každou bylinku a zalijte 300 ml vroucí vody. Vývar by se měl vařit a ochladit, poté se filtruje a pije 120-150 ml třikrát denně. Mnoho lidí si všimne ostré chuti odvaru, takže je vhodné jej použít s malým množstvím medu nebo cukru.

Mezi tradiční prostředky pro boj s papilomy patří také: tinktury z cibulových slupek, pomerančové, citronové nebo mandarinkové kůry, stejně jako šípky, brusinky a zelené listy vlašského ořechu.

Pelyněk

Pelyňkový olej na kožní výrůstky má spoustu kontraindikací

Přestože má pelyněk účinek na papilomy, má řadu kontraindikací pro použití v jakékoli formě. Pokud je tedy člověk alergický na rostliny z čeledi hvězdnicovitých, pak je pro něj používání pelyňku přísně zakázáno.

Kromě toho, že způsobuje alergické reakce, je pelyněk stimulující rostlinu pro gastrointestinální trakt. Proto je jeho použití kontraindikováno v přítomnosti gastritidy, vředů a zvýšené kyselosti žaludku.

Při léčbě papilomu jsou vždy relevantní tradiční metody léčby. Ale stojí za to připomenout, že pelyněk je považován za jedovatou rostlinu. A při použití velké dávky může dojít k duševním poruchám. Lékaři doporučují nejprve koordinovat příjem pelyňku se svým lékařem, aby zvolil optimální dávkování.

Tinktury

Jak se zbavit papilomu pomocí lidových léků pomocí tinktur?

Květy pampelišky pro přípravu tinktury, která se zbaví papilomů

Nejúčinnější jsou tinktury z:

 • květy pampelišky;
 • zelené ořechové listy;
 • slupky cibule;
 • směsi brambor, tújí a celandinu.

Vyrobit si pampeliškovou tinkturu je snadné. K tomu jsou květiny pevně umístěny do nádoby a naplněny alkoholem nebo vodkou, poté jsou uzavřeny víkem a umístěny na tmavém místě po dobu 2 týdnů. Každé 2 dny je třeba infuzi protřepat. Po 2 týdnech je infuze připravena, musíte ji scedit a namočit krtka 5krát denně. Zhruba za 14 dní opadnou. Nálev je vhodné uchovávat v lednici.

Pokud se na sliznicích těla objeví kožní útvary, měli byste vědět, jak se s nimi vypořádat. Výborně se k tomu hodí nálev z pelyňku nebo listů ořešáku. Chcete-li připravit infuzi vlašských ořechů (50 g), musíte ji oloupat a zalít 200 ml vroucí vody. Je vhodné vyluhovat v termosce, ale můžete nádobu zabalit do ručníku. Po dni je tinktura připravena k použití. Průběh léčby trvá 3 týdny, výrůstky je nutné ošetřovat 5-7krát denně.

Bylinné infuze

Léčba HPV bylinami by měla být prováděna velmi opatrně, protože mnohé z nich mohou způsobit nejen alergickou reakci, ale také způsobit otravu. Přesto se použití léčivých rostlin aktivně využívá při léčbě mnoha nemocí.

Na virus jsou účinné následující bylinné přípravky:

 1. Kořen lékořice (5 g), leuzea (2 g), aralia (1 g), elecampan (2 g), proskurník (4 g), eleuterokok (4 g), kalamus (2 g).
 2. Bodlák (3 g), andělika (2 g), aralia (1 g), eleuterokok (3 g), vši (1 g), lékořice (5 g).
 3. Sušené sušené ovoce (3 g), hloh (2 g), lípa (1 g), černý bez (2 g), anýz (1 g), kopr (1 g), kopřiva (2 g), heřmánek (2 g), chmel (2 g), oregano (2 g), kozlík lékařský (2 g), máta (2 g), kalamus (2 g).
 4. Oregano (2 g), tymián (1 g), třezalka (2 g), pelyněk (3 g), bříza (6 g), malina (4 g), lékořice (3 g), kozlík lékařský (2 g) kalamus (2 g).

Způsob přípravy pro všechny sbírky je stejný - na 1 litr vroucí vody je třeba vzít 2 čajové lžičky sbírky. Poté se musí vařit jeden den. Průběh léčby je 3 měsíce, 200 ml třikrát denně. Doporučuje se absolvovat maximálně 3 kurzy ročně.

Recepty na masti

Zbavit se mateřských znamének a bradavic pomocí mastí je neméně úspěšné. Můžete použít hotové lékárenské, ale můžete si je připravit i sami.

Pokud chcete odstranit papilom, můžete připravit mast na bázi česneku

Nejoblíbenější masti založené na:

 1. Česnek. K přípravě budete potřebovat 1 stroužek česneku nebo trochu čerstvého celandinu, stejně jako 1 lžičku. smetana nebo vazelína. Česnek by měl být rozdrcen a smíchán se smetanou, poté aplikován na nádor po dobu 5-6 hodin. Pro pohodlí se doporučuje aplikovat náplast na mast. Postup se musí opakovat denně po dobu 30 dnů.
 2. Vaječné skořápky a ocet.V půl litru 9% octa musíte rozpustit 1 skořápku. Poté přidejte rybí tuk nebo nutrii. Konzistence by měla být krémová. Tato mast může velmi rychle způsobit popáleniny, proto by se měla používat opatrně.
 3. Cibule a ocet. Je potřeba oloupat jednu střední cibuli a zalít octem, nechat 2-3 dny louhovat. Poté musí být cibule rozdrcena do kašovitého stavu a aplikována na formaci jednou denně po dobu půl hodiny. Po zákroku by měla být mast odstraněna a kůže by měla být omyta.

Pelyněk se zřídka používá jako mast na papilomy.

Homeopatie pro papilomy

Homeopatie pro papilomyby měl předepisovat pouze odborník, protože každý homeopatický lék se používá pouze pro určitý typ papilomaviru.

Například:

 1. Pro léčbu kožních nádorů, které se tvoří v mukózních oblastech, je předepsán lék s dusičnanem stříbrným.
 2. Pro léčbu plochých papilomů, lék na bázi sulfidu vápenatého.
 3. Plantar – přípravek se sulfidem antimonitým.
 4. Pro četné formace je lék předepsán s látkou získanou ponořením hašeného vápna do vody s přídavkem síranu draselného.

Léčba papilomů homeopatií má jak významné pozitivní výsledky, tak spoustu kontraindikací a vedlejších účinků. Homeoterapii HPV proto lékař předepisuje až po absolvování všech nezbytných testů a diagnostiky.

Jak odstranit papilom sami

Na internetu najdete mnoho inzerátů se sloganem jak se zbavit papilomu doma za 1 den. Tato metoda však zjevně nemůže být bezpečná, protože s největší pravděpodobností je traumatická nebo obsahuje chemické nebo toxické látky. Tomuto druhu reklamy byste neměli věřit. Odstranění bradavic a krtků je poměrně vážný a zdlouhavý proces.

Jak to odstranit sami? Můžete použít tradiční medicínu (masti, odvary, infuze) nebo užíváním léků. Ale v prvním i druhém případě by měla být terapeutická terapie předepsána lékařem. Dnes v lékárnách najdete speciální lepicí pásky napuštěné roztokem. Páska se přiloží na nádor a nechá se několik dní. Poté se prudce odtrhne spolu s výrůstky. Může být možné rychle se zbavit nádorů, ale s největší pravděpodobností dojde k vážnému traumatu, ztrátě krve, dokonce k infekci a rozvoji onkologie. Proto odpověď na otázku: „Je možné odstranit papilomy sami"? –Aplikace farmaceutického přípravku na papilom za účelem jeho odstraněníSpíš ne než ano.

Jak se nádory z těla odstraňují? Moderní lékařské metody jsou:

 1. Lékárenské výrobky (masti, tinktury, léky).
 2. Použití chemikálií (kyselina salicylová, alkohol).
 3. Etnověda.

Nejnovější způsoby odstranění:

 1. Elektrokoagulace, není vůbec nutné kupovat elektrokoagulátor k odstranění výrůstků, ale je to jediný přístroj na odstranění doma, pokud s ním máte zkušenosti. K odstranění dochází pod vlivem vysokofrekvenčního proudu ve speciálních zdravotnických zařízeních.
 2. Efektivní postup odstranění papilomů laserem
 3. Laser. Nádor se léčí speciálním laserem. Hlavní výhodou této metody je absence relapsu.
 4. Tekutý dusík. Nejrychleji ji odstraníte tekutým dusíkem, nevýhodou jsou časté recidivy.
 5. Radioskalpel. Jde o přechodnou metodu mezi chirurgickým odstraněním a laserem. Kombinuje všechny výhody těchto dvou metod.
 6. Chirurgicky.Operace se provádí pod vlivem anestetika.

Pokud vás zajímá, jak odstranit velký papilom, pak by zde nejlepší metodou bylo odstranění laserem.

Léčba drogami

K posílení imunity a snížení aktivity viru v těle jsou předepsány tablety z papilomaviru. Úplné vyléčení této nemoci je nemožné. Riziko jejího projevu a tvorby výrůstků na kůži ale můžete výrazně snížit pomocí léků.

Prevence a péče

Ochrana kondomem bude chránit před infekcí HPV

Žádná preventivní metoda neposkytuje 100% záruku ochrany, protože HPV se přenáší kontaktem v domácnosti, pohlavním stykem a z matky na dítě.Stále však existují doporučení, která významně pomáhají snížit riziko infekce:

 • spořádaný sexuální život s použitím kondomu;
 • dodržování pravidel osobní hygieny (nepoužívejte hygienické potřeby jiných lidí: ručníky, žínky, zubní kartáčky, holicí strojky a prádlo);
 • udržení vysoké úrovně imunity;
 • Opatrní buďte v bazénech, saunách, manikérských a kadeřnických salonech, stejně jako u tatéra.

Neméně důležité je očkování, které se doporučuje provádět ve věku od 9 do 26 let.

Péče o krtky má zabránit traumatu. Pokud se tedy objeví výrůstky v podpaží, intimní oblasti, na mléčných žlázách a pokožce hlavy, pak lékaři doporučují je odstranit, pokud neexistují žádné kontraindikace. Pokud z nich rostou chloupky, pak se jejich odstraňování velmi nedoporučuje.

Neměli byste tedy zahájit samoléčbu bez provedení testů a úplného vyšetření těla. V opačném případě můžete výrazně zhoršit průběh onemocnění.